ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA 

System condo polega na zakupie pokoju (apartamentu) w powstającym obiekcie hotelowym przez indywidualnego inwestora, który następnie udostępnia go pod wynajem czerpiąc z tego zyski na określony w umowie z operatorem procent w skali roku. Condo-hotele oferują zazwyczaj standard 4-, 5-gwiazdkowy oraz pełen zakres usług hotelowych z zapleczem konferencyjno-biznesowym i rekreacyjno-usługowym. Reasumując pojęcie condo-hoteli odnosi się do systemu finansowania inwestycji.

Inwestowanie w nieruchomości jest prostym, intuicyjnie oraz zrozumiałym modelem biznesu. Dobrze kupione mieszkanie, czy w tym przypadku hotelowy pokój zapewnia stabilny dochód na długie lata, łączy zyski ze wzrostu wartości z bieżącym przypływem pieniężnym. Każdy może znaleźć dla siebie różne inwestycje i rozmaicie je uzasadniać. Dodatkowo należy pamiętać, że pod inwestycją Wrocław City Center podpisuje się grupa Best Wester co daje pewność maksymalnego obłożenia hotelu, a tym samym maksymalizacji zysków.

Wrocław City Center – najnowsza realizacja spółki Gwarna Wrocław sp. z o.o. sp. k., która należy do grupy spółek powiązanych z Gerdą Broker – to inwestycja zarządzana przez PVI – spółkę powołaną przez Udziałowców Gerdy Broker do profesjonalnego zarządzania procesami deweloperskimi w grupie Gerda Broker sp. z o.o.

Podstawowym założeniem przy tworzeniu tego projektu był stabilny, ale przede wszystkim bezpieczny zysk naszych inwestorów.

Dlatego też cały proces – począwszy od wyboru lokalizacji i finansowania, przez budowę, a skończywszy na zarządzaniu hotelem – tworzyliśmy we współpracy z solidnymi i pewnymi partnerami. Dzięki temu udało nam się stworzyć unikatowy produkt na rynku condohoteli.

Za finansowanie projektu oraz wyłączną sprzedaż pokoi odpowiada Gerda Broker sp. Z o.o.

Obecnie poza projektem Wrocław City Center Gerda Broker odpowiada również za finansowanie:

  • apartamentów w systemie condo na Gubałówce w Zakopanem – inwestycja dwuetapowa: I) 48 lokali – komercjalizacja zakończona, II) 16 lokali – komercjalizacja zakończona; obiekt sygnowany będzie marką Best Premier Plus;
  • aparthotelu North House na Helu – obiekt z 22 lokalami mieszkalnymi, o łącznej powierzchni użytkowej 1 288 m2.

Hotel usytuowany będzie w centrum Wrocławia, w odległości 0,2 km od Dworca Głównego oraz 0,9 km od wrocławskiego Rynku. Na siedzibę naszej inwestycji wybraliśmy Wrocław, ponieważ:

  • W 2016 r. był Kulturalną Stolicą Europy.
  • Obłożenie hoteli we Wrocławiu w 2016 r. wzrosło o blisko 6 punktów procentowych (do ponad 72%), a średnie ceny o 27 zł (do 231,50 zł), co przełożyło się na najwyższy w Europie wzrost RevPAR-u (przychód na 1 dostępny pokój) – o 23%.
  • To czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – mieszka w nim ok. 640 tys. osób.
  • Tylko w I kwartale 2016 r. Wrocław odwiedziło 740 tys. osób, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z 2015 r. (ponad milion turystów).
  • W 2014 r. oddano Narodowe Forum Muzyki, z salą koncertową mieszczącą blisko 1,8 tys. słuchaczy.
  • Wrocław to trzecie miasto w Polsce pod względem powierzchni biurowej – z końcem I kwartału 2016 r. zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wyniosły 757 tys. m2.

To tylko niektóre z zalet Wrocławia, przemawiających za tym, że jest to miasto o dużym popycie na usługi hotelowe. Jego główny atut stanowi potencjał biznesowy, a co za tym idzie – szybko rozwijająca się turystyka biznesowa.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, iż nasza inwestycja prowadzona będzie przez Grupę Dobry Hotel – operatora specjalizującego się w zarządzaniu obiektami hotelarsko-gastronomicznymi. Jest to najprężniej rozwijająca się firma w rodzimej branży zarządzania obiektami hotelowymi. Obecnie prowadzi 8 obiektów hotelowych w 5 miastach na terenie Polski – łączna liczba pokoi wynosi 368. Dobry Hotel przyczynił się do powstania 4-gwiazdkowego Best Western Plus Q Hotel we Wrocławiu. Jako jeden z trzech operatorów hotelowych Grupa została wybrana partnerem franczyzowym sieci Marriott dla przyszłych inwestycji. Firma prowadzi obiekty kompleksowo, mając na celu uzyskanie jak największych przychodów. Dobry Hotel cieszy się uznaniem wśród klientów i nagradzany jest licznymi nagrodami.

W 2014 r. Grupa otrzymała dwie nagrody, w tym Profit Hotel Awards w konkursie dla najlepszych obiektów w Polsce.

W 2015 r. nagrodzona została cztery razy, m.in. przez TripAdvisor, który przyznaje nagrody na podstawie ocen wystawionych przez gości.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Grupy Dobry Hotel:

http://www.dobryhotel.com/

Chcąc zapewnić jak największe obłożenie hotelu, a co za tym idzie – maksymalny zysk dla naszych klientów, nie poprzestaliśmy na profesjonalnym zarządzaniu. Nawiązaliśmy również współpracę z największą na świecie rodziną hotelową oraz drugą największą międzynarodową siecią hotelową na polskim rynku. Best Western to najwyższy standard hoteli działających pod międzynarodową marką, do której należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100 krajach na całym świecie. W samym 2015 r. sieć w Polsce powiększyła się o pięć nowych obiektów. Inwestycja we Wrocławiu jako jedyna sygnowana będzie marką Best Western Premier.

Model biznesowy oferowany przez naszą inwestycję to formuła gwarantowanego najmu apartamentu, co oznacza, że właściciel po zakupie apartamentu oddaje go w dzierżawę, w zamian otrzymując stały zwrot w wysokości 6,5% rocznie przez 3 pierwsze lata trwania umowy. Następnie, gdy hotel osiągnie już renomę, nie chcąc ograniczać klientom możliwości większego zysku, oferujemy im udział w przychodach spółki Gwarna Wrocław, wynoszący 85%. Umowa dzierżawy podpisywana jest na 30 lat. Właściciel apartamentu nie ponosi kosztów zarządzania apartamentem – wszystkie wiążące się z tym opłaty pokrywa operator hotelowy; właściciel ponosi jedynie koszty związane z ubezpieczeniem apartamentu, użytkowaniem wieczystym oraz podatkiem od nieruchomości. Dodatkową korzyścią inwestycji jest możliwość zwrotu 23-procentowego podatku VAT.

Wrocław to jeden z najprężniej rozwijających się biznesowych ośrodków w kraju. W ostatnich latach zainwestowały tu m. in. takie firmy jak: LG Philips, Volvo, Toschiba czy IBM, które otworzyło we Wrocławiu największy oddział handlowy w Polsce. Centra badawczo-rozwojowe ulokowały tu również takie firmy, jak: Nokia, Dolby Laboratories, Viessmann, UTC Aerospace Systems, 3M czy Diehl Controls. Położenie miasta przy drugiej co do ważności autostradzie w Europie – trasie A4 łączącej m.in. Monachium, Drezno, Berlin, Wrocław, Katowice, Kraków i Kijów powoduje, że miasto jest chętnie wybierane jako miejsce na inwestycje produkcyjne lub usługowe.

Co więcej miasto te jest liczącym się rynkiem pod względem odbywających się tutaj wydarzeń konferencyjno-targowych. W 2015 r. zorganizowano tu w sumie 2 729 takich spotkań, co plasuje je na piątym miejscu w kraju (dane Polskiej Organizacji Turystycznej). Stolica Dolnego S ląska przyciąga jednak nie tylko biznes, ale też turystów, w tym biznesowych, co dowodzi, że staje się jednym z wiodącym miejsc spotkań w Polsce i Europie. W bieżącym roku Wrocław jest również Kulturalną Stolicą Europy co zwiększyło rozpoznawalność miasta i korzystnie wpłynęło na branżę hotelarską. Zdaniem ekspertów przełoży się to również na zwiększenie liczby turystów.


BIURO SPRZEDAŻY

Masz wątpliwości? Zadzwoń do nas!

Nasz zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania!

tel: (sprawdź numer)

e-mail: sprzedaz@gwarna12.plStandard i jakość GWARANTOWANA przez:

best-western-logo